درباره ما

شرکت مهندسی فرا صنعت بان بابیش از 22 سال فعالیت در زمینه مهندسی خوردگی، در سال 1377 و همزمان با سیاستهای خصوصی سازی در ایران و نیاز روزافزون صنایع به خدمات کنترل خوردگی، توسط گروهی از متخصصان مربوطه تاسیس گردید. در آن زمان این شرکت فعالیت خود را بر روی ساخت دستگاههای اندازه ­گیری و پایش خوردگی متمرکز نمود و موفق به ساخت دستگاههای پتنشیواستات و پایش خوردگی به روش LRP گردید. از آنجا که پیش بینی ها و مطالعات نشان دهنده این مهم است که زیانهای ناشی از خوردگی در ایران بین 3% تا 6% درآمد ناخالص ملی کشور است، این شرکت نیز با توجه به نیاز روزافزون صنعت به سیستمهای حفاظت کاتدی ( به عنوان عملی ترین و کارامدترین روش مقابله با خوردگی )، با جذب برخی از متخصصان جوان این فن در قالب سهامداران عمده، سرمایه و نیروی انسانی خود را در راستای گسترش شاخه های گوناگون سیستمهای حفاظت کاتدی از قبیل مهندسی و طراحی، ساخت و تامین اقلام و تجهیزات، تدوین مشخصات فنی، مشاوره و عیب یابی، نصب و اجرا، راه اندازی و همچنین تعمیر و نگهداری بکار گرفت که در آن زمان موفق به ساخت آندهای فدا شونده آلومینیوم – روی – ایندیم ( Al- Zn – In) گردید.

از آن پس با توجه به آمار بالای از کارافتادگی سیستمهای حفاظت کاتدی در صنایع مختلف کشور، این شرکت به تقویت و بروز کردن دانش مهندسی و اجرایی خود پرداخت به طوری که در حال حاضر با در اختیار داشتن یکی از قوی ترین گروه های طراحی و کار آمد ترین تیمهای اجرایی، پروژه های بسیاری را بصورت EPC در کلیه زمینه های حفاظت کاتدی به اجرا درآورده و مشکلات بسیاری از صنایع را حل کرده است.

این شرکت از چندی پیش بخش حفاظت کاتدی سازه های دریایی خورد را پایه گذاری کرده و حفاظت کاتدی چندین اسکله و سازه دریایی بزرگ ( که عمده ترین آنها در بخش سوابق ذکر شده است ) را بصورت موفقیت آمیزی طراحی، تامین اقلام و اجرا نموده است.

از طرف دیگر همپای سیاست افزایش ظرفیت مخازن هیدروکربوی در کشور، این شرکت نیز با در اختیار داشتن کلیه دستگاهها و تجهیزات لازم جهت نصب سیستمهای حفاظت کاتدی در کف مخازن ذخیره، قابلیت تامین کلیه اقلام مربوطه را نیز دارد و با پرسنلی مجرب، پروژه های متعددی را در این زمینه به انجام رسانیده است.

در حال حاضر عمده فعالیتهای شرکت مهندسی فراصنعت بان در زمینه سیستمهای حفاظت کاتدی و کنترل خوردگی به شرح زیر می­باشد:

 • حفاظت کاتدی خطوط لوله انتقال و توزیع
 • حفاظت کاتدی سازه­ های مدفون درپالایشگاه­ها، مجتمع­های پتروشیمی، نیروگاه­ها، کارخانه ­ها، و ایستگاه­های تقویت فشار نفت و گاز
 • حفاظت کاتدی سازه­های دریایی و غوطه­ ور از قبیل اسکله­ ها، سکوها، و لوله­ های زیر­دریایی
 • حفاظت کاتدی کف مخازن روزمینی
 • حفاظت کاتدی آرماتورهای داخل بتن
 • طراحی، تامین اقلام و نصب سیستمهای مانیتورینگ خوردگی و حفاظت کاتدی
 • بازرسی فنی از اقلام حفاظت کاتدی و کنترل خوردگی
 • طراحی، تامین اقلام و نصب سیستمهای مانیتورینگ خوردگی و حفاظت کاتدی
 • بازرسی فنی از اقلام حفاظت کاتدی و کنترل خوردگی

گروه فنی این شرکت در سه رده مدیران، کارشناسان و کارکنان فنی فعالیت می­کنند. اعضای هیئت مدیره این شرکت آموزش کلیه پرسنل خود را امری کلیدی دانسته و تحقق اهداف خود را وابسته به ایشان می­دانند. علاوه بر مهندسان و تکنسین های کارآزموده شاغل در این شرکت، اعضای هیئت مدیره همگی از دست ­­اندرکاران این صنعت می­باشند که خلاصه ای از پیشینه ایشان به شرح زیر است:

 

 • محمد­ شمعدانی­ حق، بیش از 25 سال سابقه در طراحی و نصب سیستمهای حفاظت کاتدی و مدیریت ده­ها پروژه، کارشناس متالورژی، دانشگاه صنعتی اصفهان.
 • امید بدرخانی، بیش از 22 سال سابقه در امور اجرایی، طراحی و برآورد اقتصادی پروژه­ها و سوابق ارزنده پژوهشی، دانشگاه تربیت مدرس.